Vancouver School Board

*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi sahibi olmak için ofisimizle iletişime geçmek için tıklayın!

**Aşağıdaki ücretler Kanada Doları olarak listelenmektedir. 

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  Ekim ve Mayıs

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  14.500 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  7,250 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  525 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  950 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  500 $

Yıllık Muhafaza Ücreti:  500 $

Havaalanından karşılama ücreti : 100 $

Vancouver devlet okulları uluslararası öğrenci programına hoş geldiniz!

Birleşmiş Milletler, Vancouver’ı dünyada yaşamak için ilk on şehirden biri olarak görüyor! Güzel Vancouver kentinde öğrenciler doğayı keşfedebilir, çok kültürlü bölgeler hakkında bilgi edinebilir ve konuksever bir aile ile hayatın tadını çıkarabilir.

Uluslararası Eğitim Programı, yurtdışı öğrencilere Kanadalı öğrencilerle birlikte çalışma fırsatı verir. Öğrenciler, güzel sanatlar, diller ve bilgisayar çalışmaları, moda tasarımı, dans ve robot programları dahil olmak üzere çok çeşitli mükemmel akademik kurslara ve seçmeli derslere kayıt olabilirler.
Tüm Vancouver devlet okulları ortak eğitimdir ve uluslararası öğrenciler için mükemmel destek sunar. Öğrencilere gerektiğinde İngilizce dil desteği verilecektir. Her okulda, tüm öğrencilerin ders planlama ve çalışma becerilerine yardımcı olacak bir kütüphanesi, bir spor salonu, bir kafeteryası ve danışmanları vardır.
Müzik, spor, tiyatro, satranç, snowboard / kayak ve toplum servisi gibi birçok müfredat dışı etkinlik vardır. 18 lisemiz hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Vancouver School Board Nerede ?

Vancouver 2010 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yaptı! Güzel Vancouver şehri öğrencilere parklarımızı keşfetme, plajlarda yüzme, Granville Adası pazarında alışveriş yapma ve çok kültürlü bölgelerimiz hakkında bilgi edinme fırsatı sunuyor. Öğrenciler yerel dağlarda kayak ya da snowboard tadını çıkarırlar. Yerleşim alanlarımızdan birinde Vancouver ev sahibi bir ailenin hayatının tadını çıkarın.

Vancouver School Board’da Konaklama

Aile yanı konaklama talep üzerine 13 yaş ve üstü öğrenciler için konuksever yerel aileler ile birlikte sunulmaktadır. Öğrenciler canayakın ve yardımsever bir aile ile yaşarken Kanada kültürü, yaşam tarzı ve beklentileri hakkında bilgi edinirler. Öğrencilere çalışma alanı da dahil olmak üzere özel bir yatak odası ve makul bir ücret karşılığında günde üç öğün yemek verilir. Ev sahibi ebeveynler ayrıca öğrenciler için gözaltı da sağlayabilirler.

Vancouver School Board’da Faaliyetler

Her okulda, tüm öğrencilerin ders planlama ve çalışma becerilerine yardımcı olacak bir kütüphanesi, bir spor salonu, bir kafeteryası, bir okul hemşiresi ve danışmanları vardır. Fotoğraf, spor, tiyatro, satranç, kayak, toplum hizmeti ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok ders dışı etkinlik vardır.Bir cevap yazın