Kanada lise müfredatı ve eğitim sistemiyle eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Kanada lise eğitim sistemi, eyaletlerdeki Eğitim Bakanlıklarına bağlıdır. Bu yüzden bazı konularda değişiklik gösterse bile birçok alanda ortak müfredat kullanılmaktadır. Kanada lise müfredatı, geleceğe ve öğrencilerin gelişimi için en doğru olacak şekilde hazırlanmıştır. Her ülkede olduğu gibi Kanada devlet liseleri ve özel liseler olarak ikiye ayrılmaktadır. Öğrencilerin ihtiyaçlarına Kanada lise dersleri sunulmaktadır.

Kanada lise dersleri ve Kanada lise müfredatı hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtaldık.

Kanada Lise Müfredatı

Kanada 11 eyaletten oluşmaktadır. Eyalet yasaları gereğince Kanada Lise Eğitim programları değişiklik göstermektedir. Kanada lise eğitimi 4 yıl sürmektedir. Bazı eyaletlerde eğitim 3 yıldır. Ancak 4 yıldan az eğitim veren liselerde eğitim alan öğrencilerden lisans öncesi 2 yıllık bir eğitim daha alma şartı istenebilir.

Kanada lise eğitim süresi 1 yıldır. 2 dönemden oluşan Kanada liseleri, 1. yarıyıl Ağustos, 2. yarıyıl Ocak tarihlerinde başlamaktadır. Lise programlarına 2. dönemde kayıt olabilirsiniz. Öğrenci eğitiminin belli bir kısmını Kanada’da tamamladığı takdirde: Sınavsız üniversite giriş hakkına sahip olacaktır.

Her lisede aynı müfredat ve aynı sınavlar uygulanmaktadır. Kanada’da öğretmenler ancak özel bir eğitim sonrasında bu hakkı elde edebilirler. Aynı zamanda her öğretmenin yüksek lisans yapma zorunluluğu vardır.

Kanada Lise Dersleri

Kanada liselerinde eğitim almak isteyen öğrencileri birçok bölüm ve program beklemektedir. Hangi programa katılım sağlanacağına bağlı olarak Kanada lise dersleri farklılık gösterebilir. Bununla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  1. İngiliz-İngiliz edebiyatı, Amerikan edebiyatı, yazı ve gramer, dil sanatları
  2. Coğrafya – Dünya coğrafyası ve Kanada coğrafyası
  3. Tarih- Kanada vatandaşlığı, Kanada tarihi, dünya tarihi,
  4. Matematik- Cebir, geometri, hesap, fizik, ekonomi ve tüketici matematiği.
  5. Bilim – Fizik, kimya, biyoloji
  6. Sanat
  7. Yabancı Diller
  8. Diğer seçmeli dersler – bilgisayar çalışmaları, beden eğitimi ve daha fazlası gibi.

Kanada Liselerini Bir Bilene Sorun!

Kanada Liseleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir