Neden Kanada lise değişim programı düşünmelisiniz? Lise, büyüme ve keşif için hayatınızın en iyi zamanlarından biri olabilir. Çalışmanın yanı sıra, kolej ve ötesine kıyasla, zamanınızda genellikle çok daha az sorumluluk vardır. Yurtdışında okumak, ufkunuzu genişletebilecek ve bir ömür boyu hatırlayacağınız anılar yaratmanıza yardımcı olabilecek yeni fikirlere ve deneyimlere erişim sağlamanın en heyecan verici yollarından biri olabilir.

Kanada lise programları, tüm dünyada geçerli ve saygın fırsatları öğrencilere sunar. Kanada’nın dünyanın en güvenli ülkelerden birisi olması ve yaşam standartlarının yüksek olması; Öğrenciye konforlu ve güvenli yaşam imkanı sağlar.

Kanada lise değişim programları hangi katkıları sağlayabilir ?

Yurtdışında okumak, her şeyden çok yeni bir kültürün deneyimiyle ilgilidir. Yeni şeyler görmek, sizinkinden farklı yaşam tarzlarına ve inanç sistemlerine sahip insanlarla tanışmakla ilgilidir. Kanada’daki değişim programları, kaliteli bir eğitimin standartlarından ödün vermeden, öğrencilerin yeni bir toplumla yaşamları boyunca onlarla birlikte kalacak şekillerde bağlantı kurmalarına yardımcı olabilir.

Neden Kanada lise değişim programı

Yurtdışında, genç yaşta eğitim almak öğrenciler için benzersiz bir deneyim olabilir.  Özellikle Kanada liselerine katıldıktan sonra diğer ülkelerdeki üniversitelerden çok daha kabul alma imkanına sahip olabilirler.

  • Çoğunluğu devlet liseleridir. Bu yüzden eğitim maliyetleri oldukça avantajlıdır.
  • Öğrencilerin çoğu aile yanı konaklamayı tercih etmektedir. Özellikle öğrencinin Kanada’ya adapte olabilmesi için iyi bir seçenektir. Aileler, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamakta ve yasal olarak vasileri olmaktadır.
  • Öğrencileri bekleyen birçok okul vardır. Diledikleri eyalette ve şehirde Kanada liseleri programlarına kayıt olabilirler.
  • Öğrencileri bekleyen 120’yi aşkın okul vardır. Öğrencilerin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda okul seçimi yapılmalıdır. Kanada Kültür Merkezi, Kanada liseleri alanında uzmandır. Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Lise Değişim Programı Katılım Şartları

Kanada devleti, programa katılmak isteyen tüm öğrencilere kapısını açmıştır. Dilerseniz Kanada devlet liselerinde, dilerseniz özel liselerde bu programlara katılım sağlayabilirsiniz.

Başta Toronto, Vancouver, Ottawa ya da Montreal olmak üzere birçok şehirde eğitim programlarına katılabilirsiniz.

Değişim Programları Öğrencilere Neler Katar ?

  • Çok iyi seviyede İngilizce ya da Fransızca öğrenir,
  • Kanada’yı ve Kanada kültürünü yakından tanıyacak,
  • Birçok ulustan öğrenciyle birlikte eğitim alacak ve dünya vatandaşı olacaktır.

Öğrenciler dilerlerse bir sene, dilerlerse bir seneden daha uzun eğitim programlarına katılabilirler.

Kanada lise değişim programları ne kadar ?

Yıllık ortalama 8500 Kanada Dolarından başlayan ücretlerle değişim programlarına katılabilirsiniz. Ortalama ücretler 8500 Kanada Doları ile 15.000 Kanada Doları arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada lise değişim programında burs imkanı var mı ?

Kanada devleti, burs imkanını çoğunlukla kendi vatandaşlarına sunmaktadır. Çok özel başarılar varsa ve öğrenci belli şartları karşılıyorsa Kanada lise değişim programı bursu alabilir.

Kanada lise değişim programı sınavı var mı ?

Kanada lise eğitimine katılmak isteyen öğrencilerin herhangi bir sınava girmesine gerek yoktur.

Kanada’da Dil Sınavı Şartı Olmadan Lise Değişim Programına Katılın!

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Sizinle Hemen İletişime Geçelim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir