Yüksek eğitim kalitesi ve avantajlı fiyatlarıyla Kanada lise programları öğrencileri cezbetmektedir. Türkiye’deki özel lise ücretlerine Kanada’da lise eğitimi alınabilir. “Kanada lise giriş sınavı var mı ?” sorusu özellikler veliler tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Kanada lise eğitimi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarına Kanada Kültür Merkezi ile ulaşabilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi olarak; 10 yılı aşkın deneyimimizle öğrencilerimiz için en iyi liseyi seçiyor ve başvuru sürecini yönetiyoruz.

Kanada Lise Giriş Sınavı Var Mı ?

Türkiye ile Kanada eğitim sistemleri oldukça farklıdır. Kanada lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin herhangi bir sınava girmelerine gerek yoktur. Doğrudan Kanada lise kayıtlarını gerçekleştirebilirler.

Kanada devlet liseleri giriş sınavı var mı ?

Kanada devlet liselerine giriş sınavı yoktur. Öğrenciler, okullara başvuru yaparak değerlendirilir ve değerlendirme neticesine bağlı olarak kabul edilirler. Gerekli kabul şartları sanılanın aksine oldukça basittir. Neredeyse eğitim almak isteyen tüm öğrenciler için uygundur.

Kanada Lise Kabul Şartları Nelerdir ?

Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilere sunulan en büyük avantaj şüphesiz ki kabul şartlarının çok zor olmamasıdır. Ancak başvuru aşamalarının tamamı dikkatli atılmalıdır. Kusursuz bir eğitim için okul seçimi ve konaklama seçimi doğru yapılmak zorundadır.

Aşağıda yer alan koşullar okullara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için lütfen merkezimizle iletişime geçiniz. 

  • Türkiye’de 8. Sınıf öğrencisi olmak
  • Genel not ortalamalarının 70 ve üzeri (100 üzerinden) olması,
  • İngilizce yeterliliği (İngilizce seviyesi düşük olan öğrenciler için hazırlık programları vardır)
  • Okulların ek kabul şartları varsa bu koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Kanada Liselerini Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun, Alanında Uzman Danışmanlarımız Geri Dönüş Sağlasın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir