Kanada liseleri dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisini öğrencilere sunmaktadır. Yüksek kaliteli eğitimin yanı sıra eğitim maliyetlerinin oldukça avantajlı olması en önemli tercih sebeplerinden birisidir.

Neden Kanada Liseleri

  • Ülkenin 2 resmi dili vardır: İngilizce ve Fransızca . Bir Kanada lisesinde eğitim, uluslararası öğrencilerin iki dilli bir ortamda eğitim görmelerine olanak tanıyan bu dillerden herhangi birinde yapılır.
  • Kanada eğitim sistemi dünyanın en iyileri arasındadır.
  • Eğitim maliyetleri Türkiye’deki özel liselere oldukça yakındır. Bunun yanı ABD veya İngiltere gibi alternatif ülkelere kıyasla çok daha avantajlıdır.
  • Kanada dünyanın en güvenli ülkelerinden birisidir. 
  • Kanada, yüksek yaşam standardına sahip bir ülkedir: burada okumak sadece prestijli ve rahat değil, aynı zamanda ilginçtir. Eğitim sürecinin ve müfredat dışı etkinliklerin organizasyonunun kalitesi, yabancı öğrencilerin kültürlerarası çevreye hızla entegre olmalarına ve ülkenin geleneklerini ve kültürünü tanımalarına yardımcı olur.
  • Kanada lise diploması tüm dünyada geçerlidir. Üniversite veya farklı programlara katılmak isteyen öğrencilere avantaj sağlar.

Kanada Lise Eğitim Sistemi

Kanada 11 eyaletten oluşmaktadır. Eyalet yasaları gereğince Kanada Lise Eğitim programları değişiklik göstermektedir. Kanada lise eğitimi 4 yıl sürmektedir. Bazı eyaletlerde eğitim 3 yıldır. Ancak 4 yıldan az eğitim veren liselerde eğitim alan öğrencilerden lisans öncesi 2 yıllık bir eğitim daha alma şartı istenebilir.

Kanada lise eğitim süresi 1 yıldır. 2 dönemden oluşan Kanada liseleri, 1. yarıyıl Ağustos, 2. yarıyıl Ocak tarihlerinde başlamaktadır. Lise programlarına 2. dönemde kayıt olabilirsiniz.

Öğrenci eğitiminin belli bir kısmını Kanada’da tamamladığı takdirde: Sınavsız üniversite giriş hakkına sahip olacaktır. 

Her lisede aynı müfredat ve aynı sınavlar uygulanmaktadır. Kanada’da öğretmenler ancak özel bir eğitim sonrasında bu hakkı elde edebilirler. Aynı zamanda her öğretmenin yüksek lisans yapma zorunluluğu vardır.

Kanada Lise Fiyatları

Eyalet Maliyet (Eğitim+Konaklama)
Ontario $(CA) 10,000-55,000/Yıllık
British Columbia $(CA) 10,000-40,000/Yıllık
Newfoundland $(CA) 12,000-25,000/Yıllık
Nova Scotia $(CA) 12,000-20,000/Yıllık
Alberta $(CA) 11,000-25,000/Yıllık
New Brunswick $(CA) 10,000-22,000/Yıllık
Quebec $(CA) 10,000-30,000/Yıllık

Kanada Lise Başvurusu Nasıl Yapabilirim ?

Kanada liselerine başvuru yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimiyle başvurularınızı güvenle gerçekleştirmektedir.

Kanada Liselerini Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!

 

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir