Kanada’nın Toronto kentinde yapılan eğitim çalışmalarına dahil olan Canik Başarı Üniversitesi, öğrencilerine yeni imkânlar sunmaya hazırlanmakta .

Canik Başarı Üniversitesi öğrencilerine Kanada’da staj ve eğitim olanakları sağlamak üzere Toronto’ya giden Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Bahattin Altay, dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversitelerin de davet edildiği TESOL eğitim seminerlerine katıldı. Dünyanın her yerinde vasıflı İngilizce muallimi (öğretmeni) olarak görev yapabilmeyi mümkün kılan , Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL) eğitim seminerlerine dahil olan Canik Başarı Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Bahattin Altay, “ Dört gün boyunca meslektaşlarımla, dil eğitimindeki yeni yaklaşımlar üzerine fikir alış verişimiz oldu. Teknolojik gelişmelerin dil eğitimine nasıl katkı sağlayabileceği hususunda onlarla veri (bilgi) paylaşımı yapma imkânı buldum.” olacak şekilde açıkladı . Bahattin Altay, seminerler dışında kalan vakit diliminde çeşitli üniversitelerle görüşme imkânı bularak üniversiteler arası ortaklık yapabilme imkânlarını araştırdıklarını belirtti .

Kanada’nın dünyaca şöhretli Waterloo Üniversitesi’ni ziyaret ederek buradaki öğretim üyeleriyle, iki üniversite arasında eğitim alanında sağlanabilecek ortaklıkların konuşulduğu bir toplantı gerçekleştirmekte olan Altay, Kanada’da yaşamını sürdüren Türk girişimcilerin açtığı dernekleri ve okulları da ziyaret ederek bu dernekler aracılığıyla, Canik Başarı Üniversitesi öğrencilerinin Kanada’daki firmalarda staj yapma olanakları üzerinde çalıştıklarını ifade etti .

http://kanadakulturmerkezi.com/

 

auto-basari-universitesi-ogrencilerine-kanada-7152308_o (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir