İdeal bir sürede Kanada’da İngilizceyi en ekonomik olarak öğrenmek ve İngilizceyi kendileri için bir sorun olmaktan çıkarmak isteyen 16 yaşından büyük herkes için.

Liseden sonra üniversiteyi kazanamayan ya da dilediği bölüme giremeyen öğrenciler akademik yıl programlarına devam ederek İngilizcelerini geliştirebilir, İngiltere yada diğer ülkelerdeki  üniversitelerin talep ettiği İngilizce düzeyine gelebilirler.

Kanada’da yada diğer ülkelerde  lisans, yüksek lisans öğrenimi görmek isteyen öğrenciler uzun dönemli akademik yıl programlarına devam ederek talep edilen ileri İngilizce düzeyine ulaşabilirler.

Türkiye’de bir üniversiteden mezun olduktan sonra yurtdışında uzun süreli bir eğitimle İngilizcelerini tam olarak geliştirip daha seçkin bir iş hayatına başlamak isteyenler için

Türkiye ve Kıbrıs’ta İngilizce eğitim veren üniversitelere devam etmek isteyenler hazırlık sınıfı yerine Akademik Yıl Kursu tercih edilebilir. Akademik yıl kursuna devam ederek İngilizcenizi TOEFL ya da IELTS olarak talep edilen düzeye getirebilir ve hazırlık sınıfından muaf olabilirsiniz. Aynı şekilde hazırlık sınıfında üst sınıfa geçmek için yeterli İngilizce seviyesine erişemeyenler için Akademik Yıl Kursunu tercih edebilirler. Türkiye ve Kıbrıs’taki özel üniversitelerin 1 yıl süreli hazırlık sınıfları eğitim, konaklama vb. giderleri dikkate alındığında yurtdışındaki akademik yıl programı ile hemen hemen aynı bütçeye denk gelmektedir.

 

http://www.egitimkanada.com/kanadada-egitim-akademik-yil.asp

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir