• 6 ve 9  aylık süreleriyle dil eğitimi için ideal süre
  Akademik yıl kursunun ilk gününde öğrenciler seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir sınıfa yerleştirilmektedirler. İngilizce seviyesi ne olursa olsun Akademik yıl kursunu tamamlayan öğrencilerin kursa gereken önemi verip, derslerini ihmal etmemeleri halinde yurt dışında üniversite eğitimi yapabilecek düzeye gelmesi beklenir.
 • Yıl boyu devam eden genel İngilizce kurslarına kıyasla cazip fiyat avantajı
  Akademik Yıl Kursları aynı süredeki yıl boyu devam eden İngilizce kursuna göre cazip  ekonomik avantaj sunmaktadır. Merkezden merkeze akademik yıl kursları ile yıl boyu devam eden genel İngilizce kursları arasındaki fark artabilmekte ya da azalabilmektedir. Ancak her koşulda Akademik Yıl/sömestir  yılboyu devam eden kurslara kıyasla çok daha ekonomiktir.
 • Genel İngilizcenin yanısıra farklı konularda seçenekler sunulmaktadır
  Okuldan okula değişmekle birlikte Akademik yıl Kurslarında Genel İngilizce’nin yanısıra farklı konularda ek seçenekler sunulabilmektedir.

 • Hayat boyu devam edecek uluslararası arkadaşlıklar. 
  Dünyanın farklı ülkelerinden aynı amaç için gelen öğrenciler aynı sınıfta kursa beraber başlayıp, seçenekli derslerin dışında ort. 9 ay süreyle birlikte ders alıyorlar. Akademik Yıl Kursları öğrencilerin birbirleriyle kaynaşması, ömür boyu sürecek arkadaşlıkların oluşması için idealdir.

 • Ücretsiz üniversite yerleştirme hizmeti
  Akademik yıl programının sonucunda hedefiniz lisans ya da yüksek lisans programına devam etmek ise Akademik yıl programı düzenleyen programların bir kısmı öğrencilerinin lisans ya da yüksek lisans programlarına en uygun şekilde yerleştirilmeleri için ücretsiz danışmanlık ve yerleştirme hizmeti verebilmektedir.

Kanada’daki okulların  hemen hepsi  adı Akademik yıl Kursu olsun ya da olmasın uzun dönemli  Ekonomik İngilizce programları düzenlemektedir. Detaylı bilgi için Okul sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir