**Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi sahibi olmak için ofisimizle iletişime geçmek için tıklayın!

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri:  Yıl boyunca alım. Semesterler 1 Eylül ve 1 Şubat’ta başlayacak

Son Başvuru Tarihi:  Yok

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  $ 9.500

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  4.750 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  500 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücret:  750 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  550 $ (zorunlu)

Yıllık Muhafaza Ücreti:  250 $

Grande Yellowhead Public School Division, Grande Yellowhead’deki tüm Liseler, tam bir temel dersler programı ve çok sayıda ilgi çekici seçenek sunmaktadır. Öğrenciler mezun olduktan sonra üniversitelere, kolejlere ve teknik okullara giriş için iyi hazırlanırlar.

 Okulun tanıtım videosunu izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Öğrencilerimiz, çeşitli Açık hava Eğitimi kursları sunmak için Jasper Ulusal Parkı ile ortaklaşa olarak, muhteşem Kanada Kayalık Dağları’nda ve yakınında bulunan okullarla harika konumumuzdan faydalanmaktadır. Kış Seyahati (kayak, kros, snoeshoeing, çığ güvenliği, GPS eğitimi), Yaban Hayatı Araştırmaları ve Kanada Ulusal Parkının Yönetimini içeren popüler kurslar. Öğrenciler, kamplarda mükemmel olan Palisades Öğrenim Merkezi’nde dağlarda eğitim alırlar. Sadece eğitim almayacak, yaşamları boyunca unutamayacakları bir eğitim ve deneyim yaşayacaklardır.

Fransızca, İspanyolca veya Japonca gibi eğitim programları öğrencilere sunulmaktadır. Güzel Sanatlar programlarımız Drama, Konser Bandosu, Sanat ve bir okulda Rock Band Programına sahiptir. Liselerimiz teknoloji sınıfları sunan iyi donanımlı bilgisayar laboratuarlarıyla son teknolojiye sahiptir. Tüm liselerde Gıda Çalışmaları ve Moda Laboratuvarları ve Endüstriyel Eğitim Laboratuarları bulunmaktadır. Bir okulda, mekanik, kaynak ve imalat çalışmaları dahil olmak üzere Ticaret için bir dizi eğitim sunan bir ELITE Programı bulunmaktadır.

Grande Yellowhead, Uluslararası Öğrenciler için benzersiz bir şey sunuyor – Alberta’da güzel bir yerde mükemmel, küçük, güvenli eğitim alma şansını öğrencilerine sunuyor.

Grande Yellowhead Public School Division Hakkında Bilgiler

Program Kuruldu:  1987

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, Kısa Dönem

Uzmanlaşmış Programlar:  Fransız Daldırma

Çalışmanın Dili:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  18

Uluslararası öğrenciler için liseler:  5

Toplam Öğrenci Sayısı:  5000

Toplam Uluslararası Öğrenciler:  15 tam yıl; 32 kısa dönem

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12 (İlköğretim öğrencileri bir ebeveynle birlikte gelmelidir)

En yakın havaalanı:  Edmonton Uluslararası Havaalanı

Grande Yellowhead Public School Division Nerede

 Grande Yellowhead Public School Division, çok büyük ve çeşitli ve Edmonton başkentinden, Canadian Rockies ve Jasper Ulusal Parkı, ve pitoresk şehir Grande Cache.We kuzeyinde uzanır beş farklı özelliklere sahip kırsal’da okul bölümü vardır.

Topluluklarımız büyüklükleri 1000 ila 10.000 arasında değişen şehirlerdir. Bir tarım alanı olan Evansburg, 1000 kişilik en küçük topluluğudur ve Edmonton’dan bir saat uzaklıktadır. Edson, Edmonton ve Jasper Ulusal Parkı arasında yer alan 10.000 kişi var. Rockies Geçidi Hinton, 10.000 nüfusa sahiptir ve dağlardan uzaklığı sadece 45 dakikadır. Grande Cache 4000 kişi ve Canadian Rockies eteklerinde yer almaktadır ve Edmonton’dan 5 saat uzaklıktadır. Jasper, 5000 topluluğu, Jasper Ulusal Parkı’nda yer almaktadır. Popüler bir turistik yer ve Dünya Mirası. Kırsal topluluklarımız küçük, güvenli ve arkadaş canlısıdır. Öğrenciler okula yürüyerek gider, bisiklet sürerler ya da okul otobüslerini alırlar. Bölgemiz, uluslararası öğrencilere bir çiftlikte ya da küçük bir kırsal kasabada veya bir dağ topluluğunda yaşamaktan çeşitli yaşam tarzı seçenekleriyle kırsal yaşamı deneyimleme fırsatı sunmaktadır.

Grande Yellowhead Public School Division Konaklama

Canada Homestay International (CHI), her uluslararası öğrenci için aile yanında yerleştirme düzenlemeleri yapmak üzere Grande Yellowhead’in iş ortaklarındandır. CHI, dünyanın dört bir yanından gelen 25.000’den fazla öğrenci için Kanada genelinde aile yanında konaklamalar düzenlemiştir. CHI bir ev sahibi seçtiğinde, öğrenci Kanada’daki en iyi ev sahibi deneyimini garanti eder.CHI Kanada’nın önde gelen ve en büyük profesyonel aile yanında kalma programı yönetim firması olan Canada Homestay Network Inc.’in bir üyesidir.CHI, 24 saat hizmet veren özel bir personele sahiptir. , her uluslararası öğrenciye ve Kanadalı hosteslerine yardımcı olmak için haftada yedi gün. Uluslararası öğrencilerimiz, davetkar bir Kanadalı ailenin bir üyesi olarak mutlu anılar yapmaktan keyif alıyorlar.

Grande Yellowhead Public School Division Faaliyetleri

Grande Yellowhead Okulları çok çeşitli müfredat dışı aktiviteler ve kulüplerde öğrencilere aktivite imkanı sunmaktadır. Popüler sporlar arasında voleybol, basketbol, ​​badminton, futbol, ​​hokey, golf ve atletizm bulunmaktadır. Konumumuz, kayak, snowboard, paten, yüzme, kano, yürüyüş ve bisiklet gibi mükemmel eğlence etkinliklerine kolayca ulaşabilir.  Her okulda, öğrenci liderliğini ve ilgisini yansıtan çeşitli “okul ruhu” etkinlikleri ve etkinlikleri vardır. Yıl boyunca grup gezileri, kültürel etkinlikler ve Edmonton gezilerinin yanı sıra Uluslararası Geziler için çeşitli geziler düzenlenmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir