*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi sahibi olmak için ofisimizle iletişime geçmek için tıklayın!

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat en iyi giriş noktalarıdır ancak yılın diğer zamanlarında giriş kabul eder

Son Başvuru Tarihi:  Normalde Eylül başlangıcı için Kasım ve Kasım başlangıcı için Mayıs olabilir, ancak istisnalar olabilir.

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  11.500 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  6000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  350 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  800 $ / ay artı 25 $ / ilave gece

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  800 $

Yıllık Saklama Ücreti:  0

  Okulu yakından tanımak için aşağıdaki videoyu izleyebilirisiniz. 

Okullarımız son teknoloji bilgisayar laboratuarları, fen laboratuarları, tiyatrolar, şef antrenman mutfakları, tam spor salonları, ağırlık / fitness odaları, çok sayıda açık hava sporu sahası, tenis kortları, parkurları ve diğer özel tesislerle oldukça modern. Temel akademik sınıflardan sayısız seçmeli derslere kadar kapsamlı bir müfredat sunuyoruz. Lisede okula devam ederken birinci sınıf üniversite kredileri almak isteyen ve yüksek lisans isteyen öğrencilerimiz için çok sayıda İleri Seviye Yerleştirme (AP) kursları sunulmaktadır. AP dersleri AP Calculus, AP İngilizce, AP Biyoloji, AP Kimya, AP Edebiyat, AP Çevre Bilimi, AP Bilgisayar Bilimi, AP Psikoloji, AP Avrupa Tarihi ve AP Amerika Birleşik Devletleri Tarihi içerir. Ayrıca dünyaca tanınan Uluslararası Bakalorya (IB) Programı sunuyoruz.

Seçmeli derslerimizin tamamı sayısız olmakla birlikte, Girişimcilik, Eko Macera Turizmi, Bilgisayar Animasyonu, Adobe Flash 12 ile Oyun Programlama, Web Tasarımı, Cisco, İlk Milletler Çalışmaları, Sinema Tarihi, Tiyatro Üretimi gibi ilginç ve kimi zaman benzersiz dersler içermektedir. , Vokal Caz, Gitar, Handbell, Müzik Kompozisyonu, Yönlendirme ve Komut Geliştirme, Otomotiv Teknolojisi, Güç ve Koşullar, Sürdürülebilir Kaynaklar Tarım, Pazarlama, Marangozluk ve Doğramacılık, Mutfak Sanatları Aşçı Eğitimi, Japonca, Mandarin ve Birçok Kariyer Hazırlık İş Deneyimi Programları. Bu sporlardan birinde güçlü bir şekilde odaklanmak isteyen öğrenciler için de Futbol, ​​Buz Hokeyi ve Beyzbol Akademileri sunuyoruz.

Chilliwack School District Nerede ?

Chilliwack, Kanada’nın Batı Kıyısı’nda 80.000 kişilik bir dost, hızla büyüyen topluluktur. Kanada’daki herhangi bir şehrin en sıcak yıl boyunca devam eden iklimine sahiptir ve muhteşem dağlar, ormanlar, nehirler ve göllerle çevrili Fraser Vadisi’nde muhteşem bir konuma sahiptir. Öğrenciler için büyük şehir meydan okumaları ve dikkat dağıtıcıları ile uğraşmak için yeterince büyük değil, bir dizi alışveriş, yemek ve eğlence tesisleri ve fırsatları sunacak kadar büyük.

Dahası, kozmopolit Vancouver’ın büyük şehir cazibe merkezleri arabayla sadece bir saat uzaklıktadır ve hafta sonu gezilerinde kolayca ziyaret edilebilir. Chilliwack’in üç buzulla beslenen gölleri, akarsular, şelaleler, yürüyüş, bisiklet ve binicilik parkurlarında, toplumun herhangi bir noktasından sadece birkaç dakika uzaklıkta olan sonsuz eğlence olanakları vardır.

Chilliwack ayrıca zengin bir kültürel tarihe sahiptir ve yerel üniversitemizde ve yepyeni Sanat Merkezi’nde sayısız canlı performans ve sergi vardır. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri sınırından sadece 20 dakika ve Pasifik Okyanusu’ndan arabayla sadece bir saat uzaklıkta olup, uçsuz bucaksız imkanlar sunmaktayız. Tüm bunlar neredeyse% 98 yerli İngilizce konuşmacıdan oluşan bir popülasyonla birleştiğinde İngilizce’nizi mükemmelleştirmek, okulda mükemmelleştirmek, oynamak ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir yer!

Chilliwack School District’de Konaklama

Chilliwack School District, kendi Aile Yanı Programı’nı yönetir ve herhangi bir özel aile yanı şirketine ev sahipliği yapmadı. Aile Yanı Programı, Programımızın okul tarafı olarak bizim için önemli olan Programımızın çok önemli bir bileşenidir. Uluslararası öğrencilere Kanadalıların yollarını ve şarkı sözlerini öğrenmek, İngilizce konuşma becerilerini öğrenmek ve kullanmak ve bir aile yanında olmaktan çok yakın arkadaşlıklar kurmak için daha iyi bir yol yoktur.

Ev sahibi ailelerimizin yaklaşık% 100’ü ana dili İngilizce olan ve Kanada’da yaşamlarının çoğunda yaşamamış olan az sayıda insan olduğu için İngilizce dil edinimi daha da artırılmıştır. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman hazır bulunan ve hem öğrenciler hem de aile yanında kalan aileleri ile düzenli temas halinde olan tam zamanlı Aile Yanı Koordinatörü var.

Aile yanında kalan aileler, uluslararası öğrencilerimizin rahatını ve esenliğini sağlamak için özenle seçilmekte, seçilmekte ve denetlenmektedir. Her öğrencinin bireysel ihtiyaçlarını, bu ihtiyaçları karşılayabilen aile yanında kalmak için her türlü çaba gösterilmektedir.

Chilliwack School District’de Faaliyetler

Okullarımız birçok kulüp, spor takımı ve aktivitesi sunmaktadır ve uluslararası öğrencilere bu kurslara katılmaları şiddetle tavsiye edilmektedir. Çeşitli kulüp olanakları arasında bir Kayak Kulübü, Bilgisayar Kulübü, Drama Kulübü, Kütüphane Kulübü, Çevre Kulübü, Satranç Kulübü, Felsefe Kulübü, Küresel Farkındalık Kulübü, Çok Kültürlü Kulüp ve Oyun Kulübü bulunmaktadır.

Ayrıca çok özel tekliflerimiz var. Caz müziğinde uzmanlaşan bir Küçük Performans Topluluğu var. Bu grup, Monterey, Kaliforniya’da dünyaca ünlü Monterey Caz Festivali’nde performans göstermeye davet edilen tek lise grubudur. Ayrıca, Vancouver-Whistler 2010 Kış Olimpiyatları sırasında Whistler’da günlük olarak oynayabilecekleri ve oynayabilecekleri tek lise grubu olan bir Drumline-Perküsyon grubumuz var.

Diğer bir fırsat ise, Batı Kanada’daki türünün tek örneği olan Carribbean Steel Drum Band ile gerçekleştirmektir. Okul spor takımları arasında voleybol, kros koşusu, çim hokeyi, basketbol, ​​ragbi, kıvırma, güreş, futbol, ​​golf ve atletizm bulunmaktadır. Ayrıca, uluslararası öğrenciler buz hokeyi ve Kanada futbolu ve beyzbol dahil olmak üzere katılabilir birçok topluluk ekipleri vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir