*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi sahibi olmak için ofisimizle iletişime geçmek için tıklayın!

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri: Tam yıl öğrenciler için Eylül girişi. Dönem öğrencileri için Eylül ve Şubat. Kısa süreli öğrenciler için alan izni olarak sürekli alım

Son Başvuru Tarihleri: Açık

Başvuru Ücreti: 200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: $ 12500

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti: 7000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti: 400 $

Aile Yanı Aylık Ücret: 800 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: 900 $

 Okul hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Central Okanagan School District (No. 23) ilde 6. en büyük ve Kelowna, Peachland, Batı Kelowna ve Lake Country toplulukları içerir. 21.000 Kanadalı öğrencinin büyüyen okul nüfusuyla, 32 ilkokulumuz, 6 Ortaokul ve 5 Lisemiz, akademik ve seçmeli dersler içeren kapsamlı bir müfredat sunmaktadır. Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Pencapça ve Amerikan İşaret Dili, Sosyal Bilgiler ve Tarih gibi bir dizi yabancı dil standart akademik derslerdir. Muhasebe, Girişimcilik, Pazarlama gibi İşletme Eğitimi gibi seçmeli dersler; Bilgisayar Animasyonu, Web Tasarımı, Robotik; Drama, Sanat, Müzik, Ev Ekonomisi ve Teknik eğitim okullarımızda sunulmaktadır.

Bölge ayrıca Vancouver bölgesi dışında en fazla sayıda Gelişmiş Yerleştirme (AP) kursu sunmaktadır. Okullarımız modern ve tam donanımlı bilgisayar laboratuarları, bilim laboratuarları, spor salonları, tiyatrolar ve diğer özel tesislerle güncel olanaklara sahiptir. Golf, yelken, hokey, beyzbol ve futbol alanlarında akademilerimiz öğrencilerle popülerdir. Bazı okullarda Hokey Becerileri Akademisi, Dans, Gazetecilik, Karışık Dövüş Sanatları, Amigo, Üst Düzey İlkyardım eğitimi ve Fransız Daldırma gibi benzersiz kurslar sunulmaktadır.

Central Okanagan School District Nerede

Central Okanagan School District’in ana şehri Kelowna, Vancouver’ın hemen doğusunda yer almaktadır. Hava 40 dakikalık kısa bir sürede, yaklaşık 110.000 kişilik bir nüfusa sahip iç mekanın en büyük şehridir. Zengin bir kültürel mirasa sahip güvenli bir alt kentsel topluluk olan Kelowna, görkemli bir manzara ile çevrilidir. Göller, parklar, dağlar, ormanlar, golf sahaları ve kayak tepeleri yıl boyunca eğlence olanakları sunmaktadır. Okanagan Gölü’nde tekne gezintisi yapmak ve Big White’ın şampanya tozunu kayak yapmaktan, 30’tan fazla golf sahasında golf oynamaya, Knox Dağı’nda yürüyüşe kadar herkes için bir şeyler var.

Tüm eğlence olanakları, mükemmel alışveriş mekanları, restoranları ve canlı sanat topluluğuyla Kelowna, Kanada’da yaşamak için en iyi yerlerden biridir. Central Okanagan, 175,000’den fazla insandan oluşan bir nüfusa sahiptir, ancak okullarında% 2’den az ESL öğrencisine sahip olup, gerçek bir Kanada deneyimini arayan Uluslararası Öğrenciler için tam bir tecrübe deneyimi sunmaktadır.

Central Okanagan School District Konaklama

Bölgenin denetimli Aile Yanı programı, öğrencilerin uyumlu değerler ile bir aileye yerleştirilmesini ve yerleştirilmesini sağlayacaktır. Öğrenciler tek ebeveynli aileleri, aynı yaşlı çocuklu aileleri, daha küçük çocukları veya sadece yetişkinleri seçebilirler.

Aile yanı konaklama personeli, ilgi alanları ve hobilerinizi karşılamak için her türlü çabayı göstermektedir. Aileler özenle seçilir ve görüşme yapılır. Bir aile onaylanmadan önce bir ev teftişi tamamlanır ve bir sabıka kaydı araştırması tamamlanmalı ve referans mektupları sunulmalıdır.

Programa yeni ev sahipliği yapan aileler, öğrencinin gelişinden önce bir oryantasyon eğitimine katılmalıdır. Ev sahibi ailelerimizin sunduğu destek ve rehberlik, öğrencilerin yeni toplumlarına hızlı bir şekilde uyum sağlamasını sağlayacaktır.

Ekip olarak çalışmak, program personelimiz, okul öğretmenlerimiz, müdürlerimiz ve ev sahibi ailelerimiz hep birlikte çalışırlar, böylece öğrenciler başarılı bir çalışma süresine sahip olurlar, İngilizce’yi çabucak ve bağlam içerisinde öğrenirler ve gerçek bir Kanada deneyimi yaşadıkları ülkelerine dönerler. Program personeli öğrenci, aileler ve danışmanlarımızla düzenli iletişim kurmaktadır.

 

Central Okanagan School District Faaliyetler

Uluslararası Öğrenciler, okullarına tam olarak katılmaya teşvik edilir. Okullar Drama Kulübü, Müzik Kulübü, Ev Ödevi Kulübü, Komite Kulübü, Münazara Kulübü, Oyunlar ve Satranç Kulübü, Scrapbooking Kulübü, Bilim Kulübü ve Küresel Hizmet Kulübü’nü sunabilir. Öğrenciler ayrıca Voleybol, Basketbol, ​​Rugby, Golf, Kros Koşusu, Badminton, Yüzme, Güreş ve Atletizm dallarında da okul sporlarına katılabilirler. Öğrenciler spor takımlarına katılmak için yarışabilirler.

Buna ek olarak, Uluslararası Öğrenciler programın aylık aktivitelerine katılmaya teşvik edilir: öğrenciler ve ev sahibi aileler için hoşgeldin barbeküsü, cadılar bayramı etkinliği, kıvırma, su sporları, bowling, kar ayakkabısı veya tüp, Noel kutlaması. Vancouver ve Rocky Dağları, Banff ve Jasper’e tam olarak denetlenmiş geziler de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir