**Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi sahibi olmak için ofisimizle iletişime geçmek için tıklayın!

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Eğitim Ücreti:  10.500 $

1 Dönemlik Eğitim Ücreti:  5.250 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  350 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  850 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  800 $

Yıllık Muhafaza Ücreti:  1250 $ / yıl veya 625 $ / sömestr

Sunshine Coast Uluslararası Programı, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin Kanada’nın Batı Kıyısı’ndaki Vancouver şehir merkezine yakın, güzel ve doğal bir ortamda öğrenmeleri için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Çeşitliliğin kutlandığı güvenli ve davetkar bir ortamımız var. Okullarımız, kişiselleştirilmiş öğrenmeye ve öğrenci başarısına destek odaklı, yüksek düzeyde teknolojik entegrasyon ile mükemmel akademik programlar sunmaktadır.

Tam bir dizi akademik kursa ek olarak, öğrenciler için çeşitli benzersiz seçenekler sunuyoruz. Açık Eğitim ve Liderlik kişisel gelişim için seçenekler sunar. Güzel sanatlar kursları şunlardır: Band, Koro, Görsel Sanatlar (Resim) ve Drama. “Uygulamalı Beceriler” kursları, öğrencilerin akademik yollarının kendilerine yönlendirebileceği yerleri düşünmeye başlamalarına yardımcı olacak öğrencilere fırsatlar sunar. Uygulamalı Beceriler kurslarımız, Televizyon, Video Prodüksiyon, Tekstil, Yemek Pişirme ve Marangozluk gibi konuları içerir. Ayrıca okullarımızda Vancouver Cook Üniversitesi Profesyonel Aşçı, Marangoz ve Otomotiv Servis Teknisyeni ile işbirliği içinde Çıraklık düzeyinde kurslar sunuyoruz.

Vancouver’a ulaşım feribot ve otobüsle hızlı ve kolaydır. Okullarımız sık sık Vancouver’daki etkinliklere kültürel etkinlikler veya akademik saha gezileri için katılırken, spor takımımız North Shore ligi’ne Kuzey ve Batı Vancouver’daki takımlara karşı katılıyor. Okul kulüpleri ve spor aktiviteleri şunları içerir: Voleybol, Basketbol, ​​Rugby, Ultimate, Atletizm, Dağ Bisikleti, Kayak ve Snowboard. Kayak takımımız Whistler / Blackcomb Dağı’nda yarışıyor. Dağ Bisiklet parkurlarımız dünyanın en iyileridir.

Büyük şehre yakın, küçük kasaba cazibesi ile doğal bir sahil topluluğu olmakla gurur duyuyoruz.

Sunshine Coast School District Nerede

 Sunshine sahili, yaklaşık 100 kilometre uzunluğunda bir şeritte uzanır. Her biri kendi lisesine sahip üç ana kasaba olan Gibsons, Sechelt ve Pender Limanı’ndan oluşan alan, eğitim çalışmalarınızı üstlenmek için güvenli ve doğal bir ortamdır.

 Sunshine Coast, tüm uzunluğu boyunca dağlar ve okyanus arasında uzanır.

 Birçok farklı aktiviteye ev sahipliği yapan Sunshine Coast School, öğrencilerin kaliteli vakit geçirmesi için çeşitli spor dallarına imkan sağlamaktadır. Bunlar arasında kano, kayak, kayak, snowboard, yürüyüş ve dağ bisikleti bulunmaktadır. Dünyanın en iyi rotalarından ve okyanus erişiminden bazılarına sahibiz.

 Gibsons, Vancouver’ın feribotunun geldiği Kanada’nın batı kıyısındaki doğal ve huzurlu bir topluluktur. Güzel bir limana, çok sayıda mağazaya ve restorana ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, çift yönlü yürüyüş, bisiklet ve dağ bisikleti parkurları bulunmamaktadır. Öğrencilerin boş zamanlarında eğlenmesi ve daha kaliteli vakit geçirmesi için sinema, halk kütüphanesi, alışveriş merkezi, halk sanat galerisi ve rekreasyon merkezi bulunmaktadır. Elphinstone İkincil, 8-12 sınıflarında 500 öğrenci ile burada.

Sunshine Coast School District’de Konaklama

Uluslararası aile yanında kalma deneyimleri, öğrencilerin yurtdışındaki yaşam hakkında daha bilgili ve anlayışlı olmalarına ve kendi yetenekleri ve başarılarına daha fazla güvenmelerini sağlar. Katılımcılar hayatlarında en değerli olanlardan biri olacak ve bir ömür boyu sürecek anılar ile eve döneceklerdir.

Her ailenin, uluslararası bir ziyaretçiyi evlerine kabul ettirmek için güçlü bir ilgisi vardır ve dostça, destekleyici ve besleyici bir ortam sağlamaya heveslidir. Aileler, bir öğrenciye ev sahipliği yapmanın sadece genç bir öğrencinin hayatını değil, aynı zamanda ailelerinin de hayatını zenginleştirecek ödüllendirici ve eşsiz bir deneyim olduğuna inanır. Aile yanında kalan ailelerimiz ilk dili olarak İngilizce konuşurlar.

Öğrencileri kabul eden aileler mükemmel misafirperverlik sunma hevesleri ve yetenekleri için özenle seçilmiş ve tercih edilmişitr. Öğrenci kabul edebilmeleri için birçok farklı testten geçmektedirler. Koordinatörümüz, öğrencilerin ve ailelerin ihtiyaçlarına, isteklerine, hobilerine ve kişiliklerine çok özen ve dikkat edilmektedir. Öğrencinin emniyeti ve konforlu vakit geçirebilmesi en önemli tercih nedenlerindendir.

Kanada’da bir sömestr veya tam bir yıl okuduktan sonra, aile yanında kalma ailenizle inanılmaz bağlar kuracaksınız. Bu deneyim size Kanada’da bir lise öğrencisi olarak yaşamanın nasıl bir şey olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Aileleriniz, yeni okul sistemine uyum sağlamanıza,  bulunduğunuz toplum hakkında bilgi vermenize ve şehir veya kasabanın sunabileceği her şeye tamamen kendinizi kaptırmak için okul ve toplum etkinliklerine katılmanızı teşvik edecek. Ev sahibi ailelerimiz güçlü bağlar kurarlar ve “ev sahibi oğulları ve kızları” ile uzun süreli arkadaşlıklar kurarlar. Bu gerçekten tatmin edici bir deneyimdir.

Sunshine Coast School District’da Etkinlikler

 Program Koordinatörü, her bir öğrencinin programının başında Sunshine Coast ve okullara bir yönlendirme sağlar. Ayrıca yıl boyunca aile kutlamalarına da katılıyor, yeni okulunuz ve şehirle tanışmanıza öncülük

 Okul dışında keşfedilecek birçok fırsat var. Etkinlikler arasında spor, parklar, yollar ve sanatlar bulunmaktadır. Yıl boyunca festivallere ve etkinliklere katılabilirsiniz.

 Program koordinatörümüz, her yıl katılımcıların çıkarlarına göre hiçbir ücret ödemeden düzenli aktiviteler düzenlemektedir. Geçtiğimiz yıllarda sunduğumuz tipik geziler arasında Vancouver müzeleri ve Vancouver’ın Kuzey Kıyısında bulunan Capilano Asma Köprüsü ve Cypress Dağı bulunur. Yerel olarak, her yıl Sechelt Inlet’teki aborijin kürek ve keşif seansı ile Pender Hill’de yürüyüş, Pender Limanı’nda tekne turu ve yerel parkurlarda rehberli dağ bisikleti gezileri düzenlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir