*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi sahibi olmak için ofisimizle iletişime geçmek için tıklayın!

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri:  1 Eylül ve 1 Şubat

Son Başvuru Tarihi: 15 Haziran ve 15 Kasım

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12.900 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  6.000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  300 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  900 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  740 $ / yıl

Yıllık Muhafaza Ücreti:  Dahil

 Nechako Lakes School District’i yakından tanımak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 Güzel Central British Columbia’da bulunan School District 91, uluslararası öğrencilerimiz için benzersiz, kişiselleştirilmiş ve gerçek bir İngilizce daldırma deneyimi sunuyor. Dünya standartlarındaki okullarımız, lise sonrası birçok seçeneği olan güçlü mezunlar yetiştiren çeşitli eğitim ve müfredat dışı programlar sunmaktadır.

 Birinci sınıf bir eğitim ve daldırma deneyimi yaratma odağımız, ev sahibi ailelerimiz, öğretmenlerimiz ve topluluklarımız tarafından paylaşılmaktadır. Daha küçük, kişiselleştirilmiş bir program oluşturmaya odaklandığımız için, düzenli olarak öğrencilerin aileleriyle iletişim kuruyoruz ve öğrencilerimizin Kanada’nın benzersiz deneyimlerini sağlamak için okul ve toplum etkinliklerine katılmalarını sağlıyoruz.

Mezunlarımızın kalitesiyle gurur duyuyoruz ve uluslararası öğrencilerimizin her ikisiyle birlikte lise yolculuğunu ve üniversiteye geçişlerini destekliyoruz.

Nechako Lakes School District Hakkında Bilgiler

Program Kurulşu:  2011

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Çalışma Dili (  İngilizce), İngilizce, Fransızca (K-8)

Toplam okul sayısı:  14

Uluslararası öğrenciler için liseler:  2

Toplam Öğrenci:  4000

Toplam Uluslararası Öğrenciler:  10

Sınıflar için Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Prince George – YXS

 

Nechako Lakes School District Nerede

Nechako Gölleri Okul Bölgesi, Kuzey-merkezi British Columbia’da 70.000 kilometrekareden uzun bir alanı kaplamaktadır. İlçenin bu bölümü, güzel göller, nehirler, ormanlar ve dağların bolluğuna sahiptir. Tarım, Ormancılık, Madencilik ve Turizm bölgeye ekonomik temel sağlar. Okul Bölgemiz, Vanderhoof, Fort St James, Fraser Gölü ve Burns Gölü topluluklarından oluşmaktadır.

İki saat içinde, planla bir saat ve bir saat araba ile, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler Nechako Gölleri bölgesini düzenli olarak ziyaret ederler.

Uluslararası öğrencilere, gerçek bir İngiliz daldırma ortamı yaşarken, küçük ve güvenli toplulukları tecrübe etmek için eşsiz bir fırsat sunulmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler, bölgemizdeki zengin tarımsal topluluğumuzla ilgilenmek ve bunlarla meşgul olmak için büyük fırsatlardan yararlandı.

Nechako Lakes School District Konaklama

Tüm uluslararası öğrencilerimizin, okulumuzdaki tüm kayıtlar sırasında aile yanında bir aile ile birlikte yaşaması gerekmektedir. Kanada kültürünü tecrübe ederken, öğrencilerimize düzenli aile hayatına katılabilmeleri için evler ve fırsatlar sunan ev sahibi aileleri özenle seçip seçiyoruz. Öğrencilerimiz ve aileleri, ev sahibi aile deneyiminden ne kadar keyif aldıklarını sıklıkla yorumlar. Öğrencilerimiz için ev sahibi aile deneyimini, mümkün olduğunca ilgi ve tercihlere göre kişiselleştirmeye çalışıyoruz.

Ev ziyaretleri, sabıka kaydı kontrolleri, devam eden destek ve düzenli takip içeren ev sahibi aileler için kapsamlı bir sürecimiz var.

Nechako Lakes School District Faaliyetler

Liselerimizin tümü, geniş atletizmden güzel sanatlara kadar çeşitli zengin müfredat dışı aktiviteler sunmaktadır. Uluslararası Programımız, tüm öğrencilerimizin dönem başına en az bir müfredat dışı programa programlanmasını sağlamak için lise danışmanlarıyla birlikte çalışır. Öğrencilerimiz futbol, ​​güreş, basketbol, ​​kros koşu, tezahürat lideri ve badminton da dahil olmak üzere çeşitli atletizm takımlarına katılmıştır. Öğrencilerimiz için güzel sanatlar aktiviteleri, dans ve tiyatro yapımlarını içeriyor. Son zamanlarda liselerimizden birinde ‘video oyunları’ rekabet kulübüne katılan birçok uluslararası öğrencimiz var.

Yukarıdaki okul etkinliklerine ek olarak, uluslararası öğrencilerimize her yıl 1-2 ‘Canadiana’ aktivitesi sunulmaktadır ve bunlar arasında çok sayıda kano / kamp gezileri, yokuş aşağı kayak gezileri ve öğrencilerin bir sığır sürüsüne katıldığı bir çiftlik deneyimi bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir