VANCOUVER
Pasifik Okyanusu ve Kuzey Sahil Dağları arasındaki yerleşimi, Vancouver’ı batı kıyısının en ideal durak noktası yapmaktadır. Dünyanın en iyi şehri seçilen Vancouver,  temizliği, güvenliği, konukseverliği ve güzelliği ile övünmek için her hakka sahiptir. Hiking, Snowboarding ve muhteşem doğal yapısı ile ünlü bu şehir, hem macera arayanlar hem de kültürel aktivitelere katılım arzulayanlar için en uygun  yer olmaktadır. Vancouver ayrıca 2010 kış olimpiyatlarına ve Paralympic Oyunlara ev sahipliği yapmaktadır.


VICTORIA
Victoria, Batı kısyısının ihtişamını eski dünyanın cekiciliği ile birleştirmektedir.  Vancouver adasının güney ucunda yer alan şehir,  British Columbia’sının başkenti olup, turistik faaliyetleri, eşsiz alışveriş noktaları ve resimsel manzaralarıyla ünlüdür.  İç boğaz manzarasına, görkemli kamu binaları, ve BC meclis binası hakimdir. Dünyanın dört bi ryanından gelen uluslar arası öğrenciler, Victoria’nın geniş,dost canlısı atmosferini, konukseverliğin yaydığı enerjiyi ve büyüleyici yerel kültürü sevmektedir.


SURREY
Parklar şehri olarak bilinen Surrey, insanların birbirine sıkı sıkı bağlı olduğu küçük kasabaların tüm özelliklerini içermekte olup, yerel halk ve ziyaretçilere farklı manzaralar, şehir içi ormanlık alanlar ve bozulmamış doğal kumsallar sunmaktadır.  Cazip doğal güzelliklerine ek olarak, Surrey, Batı Kanada’nın en etkili toplu taşıma sistemine sahiptir, bu nedenle kendinizi asla büyük şehirde değilmiş gibi hissetmezsiniz.  Surrey, Büyük Vancouver bölgesinin en büyük banliyösü olarak dost canlısı bir atmosfer sağlamaktadır.


TORONTO
Eğer sanat ve eğlenceden , alışveriş yapmaktan, akşam yemeklerine çıkmaktan ve  hareketli şehir hayatından hoşlanıyorsanız Toronta sizin için uygun bir şehir olacaktır. Kanada’nın en büyük şehri ve kültür başkenti olan Toronto, Ontario gölü kıyısında yer almaktadır. Dünyaca ünlü CN Tower, zarif mimarisiyle Art Gallery of Ontario ve eşi benzeri olmayan SkyDome binalarını içeren harikulade bir şehir silueti bulunmaktadır.  Çekici şehir hayatına ek olarak huzurlu ve sakin göl kenarındaki yürüme  yolları,  zarif bahçe ve parkları ile huzurlu ve sakin ortamlarda sunmaktadır. Tüm bu özellikleriyle Toronto her zaman için heyacan verici, dikkat çekici ve misafirperver olmaktadır.


HALIFAX, NOVA SCOTIA
1749 yılında kurulan Halifax, kanada’daki ilk ingiliz şehridir. Halifax’ta dünyanın en büyük ikinci doğal limanı, kumdan kumsallar, sarp sahil şeritleri ve rengarenk bahçeleri bulunmaktadır. Nova Scotia bölgesinin kültürel l,iderliğini yapan Halifax birbirinden güzel görülecek yerleri, etkinlikleri ve farklı kültürlerin karışımı insanlarıyla tüm ziyaretçilerini kucaklamaktadır.
Kanada’nın Doğu kıyılarına giriş kapısı olan Halifaxta, şehir dışındaki yakın kıyı bölgelerine yapacağınız  günü birlik gezilerde hiking, kampçılık, kuş gözlemi, kumdan sahillerde yürüyüş vb etkinliklerle keyifli ve eğlenceli  bir zaman geçirebilirsiniz.

 

http://www.uklaabroad.com/abroad/index.php?option=com_k2&view=item&id=447:king-george-international-college-kanada&Itemid=1241

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir