Kanada lise sınavı denildiğinde öğrencilerin aklına birçok soru işareti gelmektedir. Özellikle “Kanada lise giriş sınavı var mı?” sorusu bu sorular içinde en popüler olanıdır.

Özellikle son yıllarda öğrencilerin ve ailelerin lise eğitimi için Kanada liselerini sıklıkla tercih ediyor. Bunun en önemli sebebi sınavsız lise giriş hakkı ve Türkiye’deki özel okulların ücretlerine yakın ücretlerle Kanada’da eğitim hakkı tanıyor olmasıdır.

Kanada Lise Sınavı Var Mı ?

Kanada eğitim sisteminde; Okul kabulü gerçekleştirilirken herhangi bir sınav sonucuna bakılmaz. Sınavsız Kanada Liseleri, hem kendi vatandaşları, hemde uluslararası öğrenciler için aynıdır.

Öğrencilerin değerlendirilmesinde birçok farklı faktör mevcuttur.

Kanada Liselerine başvuru deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezinin, Kanada Liseleri alanında uzman danışmanlarıyla Güvenle Başvurun!

 

Kanada Devlet Liselerine Giriş Sınavı

Türkiye’de liselere girişin sınavla olması öğrencileri ve velileri yıpratan önemli aşamalardan birisidir. Kanada liselerine giriş sınavı olmadan giriş yapabilmeniz, sağlanan ekonomik eğitim fırsatları sunmasından dolayı tercih edilmektedir.

Kanada liselerine giriş yapan öğrencilerin Türkiye’de üniversite eğitimlerine devam edeceklerini düşünürsek sınava girilmeksizin üniversiteye giriş hakkı vardır.

“Kanada devlet liseleriyle, özel liseler arasında fark var mı?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

Kanada’da Lise Okumanın Faydaları

Kanada’nın lise okumanın faydaları azımsanmayacak kadar fazladır. Neredeyse ülkemizdeki özel liselerin ücretlerine olan Kanada liselerine sınavsız girme hakkına sahip olabilirsiniz.

Kanada’da lise okumanın faydalarından biriside eğitim sonrasında Türkiye’deki üniversitelere sınavsız girebiliyor olmanızdır. Aslına bakarsanız sadece Türkiye’deki üniversitelere değil, Amerika ve Kanada üniversitelerine sınavsız giriş hakkınızda bulunmaktadır.

Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun; Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir