Halton District School Board, Güney Ontario’daki Burlington, Halton Hills, Milton ve Oakville belediyelerini içerir. Kurul, 83 ilkokulumuz ve 18 lise, akademik ve seçmeli derslerin müfredatını sunan 58.600 öğrenciden oluşan artan bir nüfusa sahiptir. 

 Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Sosyal Bilimler, Tarih ve Fransızca, Almanca ve İspanyolca da dahil olmak üzere çeşitli yabancı diller standart akademik derslerdir. Seçmeli ders – Muhasebe, Girişimcilik, Pazarlama içeren İşletme Eğitimi; Bilgisayar Animasyonu, Web Tasarımı, Robotik içeren Bilgisayar Bilimleri; Drama, Sanat, Müzik, Ev Ekonomisi ve Teknik eğitim verilmektedir. IB Programını (Uluslararası Bakalorya Programı) sunan okullarımız da var. Son teknoloji ekipman ve tesislerle birleştirilmiş tarihi binalar, öğrenciler için mükemmel öğrenme ortamları sağlar.

Halton District School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  2002

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, Spor, Güzel Sanatlar, Uzman Yüksek Beceri Ana Programı, Uluslararası Bakalorya, İleri Yerleştirme (AP)

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  107

Uluslararası öğrenciler için liseler: 17 (4 okulda tam ESL programı)

Toplam Öğrenci:  63.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 550

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  Uluslararası öğrenci programına kabul edilen 1-12. Sınıflar

En yakın havaalanı:  Pearson Uluslararası Havaalanı

 Halton Bölgesi Okul kurulu, Toronto ve Niagara Şelaleleri’nin ortasında yer alır. Bu şehirlerin yakınlığı ile öğrenciler büyük şehir olanaklarının tadını çıkarabilir, ancak güvenli ve çeşitli bir toplulukta yaşayabilir. Burlington ve Oakville, Ontario Gölü üzerinde güzel bir sahil ortamında yer alır ve Halton, Milton ve Burlington’dan geçen Niagara Escarpment’ı içerir. Halton bölgesi, Kanada’da yaşanacak en güvenli yerlerden biri olarak sürekli olarak sıralanır. 

Konaklama

Halton Bölgesi Okul Kurulu, Canada Homestay Network ile ortaklık kurmuştur . HDSB uluslararası öğrencilerine sundukları mükemmel aile yanında konaklama ve velayet hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen web sitelerini ziyaret edin.

 Her okul, çeşitli bireysel ve takım atletizm, okul grupları, drama kulüpleri ve sanat kulüplerini içeren çok çeşitli müfredat ve ders dışı programlar sunar.

Ücretler

Aşağıdaki ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. Güncel ücretler hakkında bilgi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurabilirsiniz.

iriş Tarihleri:  Tam sınıf öğrencileri için Eylül girişi. Dönem öğrencileri için Eylül ve Şubat.

Son Başvuru Tarihleri: Eylül ayı alımı için 30 Nisan önerilir. Şubat alımı için 31 Ekim önerilir.

Başvuru Ücreti: 375 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: Temel 14,650 $; İkincil $ 15.300

1 Dönem Öğrenim Ücreti: Ortaokul – $ 7,650.00

 

Kanada Liseleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

Kanada Liseleri Anasayfasına Dön!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir