Giriş Tarihleri:  1 Eylül ve 1 Şubat

Son Başvuru Tarihi:  1 Haziran ve 1 Aralık (daha sonra ise bizimle iletişime geçin)

Başvuru Ücreti:  Başvuru Ücreti 250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  İkincil 13.000 $ İlköğretim 12.000 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  İkincil $ 6,500 İlköğretim 6,000 $

Yıllık Aile Yanında Yerleştirme Ücreti:  Doğrudan bir dış kuruluş organizasyonuna doğrudan ödenecek 250 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  Ortalama 800 – 850 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  500 $

Yıllık Muhafaza Ücreti:  Uygulanabilir olduğunda 1.000 $

 District School Board of Niagara hakkında bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kanada’daki dünyaca ünlü Niagara Şelalesi bölgesinin kalbinde yer alan Niagara Bölge Okulu Yönetim Kurulu’nda (DSBN) çalışmaya davetlisiniz! DSBN’de, sloganımız “Birlikte Başarıyı Sağlamak” dır. Ortaokul düzeyinde, uluslararası öğrenciler Kanada çapında ve dünyanın her yerinde Ontario’da saygın Üniversiteler ve Kolejlere girmek için akademik olarak iyi hazırlanmıştır. Akademisyenlerin yanı sıra, uzman sanat ve teknoloji programlarıyla tanınan DSBN, Robotik’te dünya şampiyonudur.

İngilizce dil gelişiminize devam etmek, seçilen okul sitelerinde sağlanan kapsamlı ESL desteğimizle geliştirilir ve yüksek oranda doğal İngilizce konuşan öğrencilere sahip sınıflara daldığınız için doğal olarak ortaya çıkar.

Niagara’nın iklimi, Ontario’nun diğer bölgelerinden daha ılımlı ve Toronto’dan yaklaşık bir saat uzaklıkta, birçok kültür, eğitim, turizm ve alışveriş mekanı sunuyor. 12 topluluk üzerinde 500.000 nüfusu ile Niagara Bölgesi, size yaşamak, çalışmak ve eğlenmek için güvenli ve daha stressiz bir ortam sunacak.

Niagara’daki aileler, yeni bir kültüre uyum sağladığınızda ihtiyaç duyacağınız bakımı ve desteği sağlama konusunda isteklidir. Ev sahibi aileler iyi bir şekilde gösterilmekte ve bölgedeki profesyonel bir aile yanında kalma organizasyonu tarafından denetlenmektedir.

District School Board of Niagara Nerede ?

Niagara Bölge Okul Kurulu, dünyaca ünlü Niagara Şelalesi’ne ev sahipliği yapan Niagara Bölgesi’nin kalbinde yer almaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler, muhteşem Kanadalı Şelaleleri görmeye ve Büyük Göller, Welland Kanal sistemi, ihale meyvesi ve üzüm bağları gibi iki alanın da dahil olduğu bölgenin doğal coğrafi güzelliğini ve konaklayan geniş peyzaj alanlarını deneyimlemeye geliyorlar. Niagara Gorge’yi gezmek, Niagara Escarpment parkurlarını bisiklete binmek, buz pateni yapmak, hokey yapmak, kano yapmak, balık tutmak ve sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz mevsimi boyunca kamp yapmak gibi çeşitli açık hava aktiviteleri. Kış mevsiminin üç ayı genellikle kar yağarken, yılın diğer dokuz ayı sıcak bir şekilde ılıktır.

District School Board of Niagara’daki Faaliyetler

Tüm ortaokullarda çok çeşitli müfredat dışı aktiviteler mevcuttur. Bunlar çeşitli spor, sanat, akademik ve ilgi programlarını içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Kısa süreli kültürel / dil grup programları için bir etkinlik paketi müzakere edilecektir ve bunlarla sınırlı olmamak üzere şunlar sayılabilir: müzeler, tarihi yerler, Niagara Şelalesi turistik yerleri, Toronto’ya ziyaret, açık hava etkinlikleri.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir