Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihi:  1 Temmuz ve 1 Aralık

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  9,100 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  4.550 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  400 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  500 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  600 $

Yıllık Muhafaza Ücreti:  300 $

 

Tanıtım videosunu izleyerek okulu daha yakından tanıyabilirsiniz. 

Chinook International Program, 5 – 18 yaş arası öğrenciler için programlar sunmaktadır. Anaokulu – 12. Sınıf. Öğrenciler 12 ve altı ebeveynleri veya velileriyle birlikte olmalıdır. Küçük okul ortamımız, öğrencilere eşsiz bir eğitim kalitesi sunar. Küçük sınıf büyüklükleri (12-15 öğrenci) ve her bir öğrencinin ihtiyaçlarına göre birer teker teker üzerinde odaklanma, öğrencilerin başarılı olmak için ilham aldığı bir ortam yaratır.

 

Kanadalı bir lise programı arayan öğrenciler için, CIP 12. sınıfta kariyer danışmanlığı sunar, bu da öğrencilerin giriş, ikamet ve burs uygulamalarını tamamlama dahil olmak üzere, ortaöğretim sonrası bir alanı seçmelerine yardımcı olur. Bunun yanı sıra, yerel kolejimiz ve üniversitemizle yaptığımız anlaşmalar, öğrencilere belirli kriterleri yerine getirdikten sonra ikinci dereceden programlara doğrudan bir yol sağlamaktadır.

CIP’in yeri göz önüne alındığında, öğrencilere gerçek daldırma deneyimini yaşama fırsatı verilir. Topluluk kesinlikle İngilizce konuşmaktadır ve herhangi bir dil grubundan öğrenci sayısı, öğrencinin programlarını tamamlayarak İngilizce’yi mükemmelleştirme becerisini arttırmak için sınırlandırılmıştır.

Chinook International Program Detayları

Program Kuruldu:  2005

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Çalışmanın Dili:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  30

Uluslararası öğrenciler için liseler:  1

Toplam Öğrenci Sayısı:  6000

Toplam Yabancı Öğrenciler:  12

Sınıflar için Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Saskatoon veya Regina

Chinook International Program Nerede ?

Saskatchewan’ın Güneybatı’sının kalbinde yer almaktadır. Ülkenin bu güzel ve bozulmamış kısmı, inanılmaz gün batımları ve doğal manzaraya sahip mükemmel Prairie manzaraları sunmaktadır. CIP, Swift Current kentinin dışındaki banliyö benzeri bir topluluk olan Hazlet topluluğunda yer almaktadır. Hazlet, samimi ve konuksever insanlarla dolu dinamik ve aktif bir topluluktur. Chinook Uluslararası Programına katılan öğrenciler Hazlet topluluğuna güçlü bir bağ kurarlar, birçoğu geri dönüyor ve ev sahibi aileleri ve genel olarak toplumu ziyaret ediyorlar. Programın bu yönü, diğer programlardan ayrı olarak CIP’yi ayarlar.

 

Chinook International Program’da Konaklama

Petrol ve tarım ülkesinin kalbinde yer almaktadır. Bu, bu bölgenin sakinlerinin oldukça varlıklı olduğu anlamına gelir. Ev sahibi aileler, öğrencilerin kendi özel yatak odalarına ve bazen de özel banyoya sahip olacakları büyük evlerde yaşarlar. Dikkatli bir şekilde taranan ev sahibi aileler, öğrencilerin ailelerinin bir parçası haline geldikleri, güvenli ve özenli bir ortam sağlayarak, öğrencileri güçlü bir şekilde barındırma konusunda yeteneklidir.

Öğrenciler kasabaya ya da çiftlik veya çiftlik evlerinden birine yerleştirilebilir. Bir çiftlikte ya da çiftlikte yaşayan öğrenciler, Kanada çiftliklerinin hayvanlarına, faaliyetlerine ve açık alanlarına erişim sağlayarak, Kanada çiftlik hayatını en iyi şekilde deneyimleme olanağına sahiptir.

CIP’ye kabul edilen öğrenciler bir eğitimden çok daha fazla sağlanıyorlar, onlar sonsuza dek toplumumuzun bir parçası haline geliyor ve Saskatchewan’ı onurlu Kanadalı evi olarak görebiliyorlar!

Chinook International Program’da ki Faaliyetler

Akademisyenlerin merkezi olduğu, ancak müfredat dışı programların da öğrencinin deneyiminin önemli bir unsuru olarak kabul edildiği çok yönlü bir program sunmayı amaçlamaktadır. Öğrencilere Kanada’daki zamanlarından en iyi şekilde yararlanabilmeleri için çeşitli spor ve kulüpler sunulmaktadır.

Voleybol, curling (popüler bir buz sporu), buz pateni, badminton ve atletizm, programımızda popüler olan sporlardır. Atletizm dışı girişimleri tercih eden kişiler için bir sanat kulübü, bir bilim kulübü ve öğrenci yönetimi ile toplum içinde gönüllülük için sayısız fırsat bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir