Kanada’da bulunan bir kasaba, Çinli bir emlak şirketi tarafından satın alındı. Kanada’nın Britanya Kolumbiyası eyaletinde yer alan Bridge River Vadisi yanındaki Bradian isimli kasaba, Çin-Kanada ortaklığındaki bir emlak şirketi tarafından satın alındı.

Britanya Kolumbiyası eyaletinin Whistler kentine iki saat mesafede bulunan kasabanın tamamı 995 bin dolara satıldı. 2010 yılından bu yana satılık olan kasabanın yeni sahibi artık China Zhong Ya Group Hebei Canada-China Co. isimli emlak şirketi.

Satış anlaşmasında, ‘tüm kasabanın’ satışı ibaresi bulunuyor. 50 dönüm arazinin üzerine kurulu olan kasabada 22 bina bulunuyor. Kasabada su şebekesi, elektrik ve telefon bağlantıları gibi temel alt yapı unsurlarının bulunduğu ancak eski oldukları ve yenilenmesinin gerekeceği belirtiliyor.

Kasabanın eski sahibi olan ve Çinli şirkete satışını gerçekleştiren Sutton Group – Seafair Realty isimli Kanadalı emlak şirketinin yöneticilerinden John Lovelace, kasabayı satın almak için dünya genelinden birçok şirketten talep aldıklarını ancak günün sonunda Çinli şirketle anlaşma yoluna gittiklerini söyledi.

Lovelace, Çinli şirketi kasabayı rehabilite edeceğini ve yatırım yapacağını söylediğini ancak bunun zaman alacağını tahmin ettiğini söyledi.

 

http://www.dunyabulteni.net/gunun-haberleri/319074/kanadada-bir-kasaba-tamamen-cinlilerin-oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir